ابعاد ست اداری خود را همچون معماری حرفه ای طراحی کنید

ست اداری مجموعه گسترده ای را شامل می‌شود. مجموعه ای تمام شمول که حتی تجهیزات اداری را هم می‌تواند پوشش دهد. مهم تر از هر چیز در طراحی ست اداری اوراق رسمی هستند که از حداقل‌های یک کمپانی برای شروع کار به شما  می‌روند. این اوراق هستند که بیش ازز هر چیز دست به دست می‌شوند و از این رو در طراحی آن‌ها باید دقت عمل بیش تری به خرج داد.
اگر تولید ست اداری را سفارش می‌دهید یا به عنوان یک طراح قصد طراحی ست اداری دارید باید بین مصرف مواد اولیه  یعنی کاغذ، انواعع آن و تولید ملزومات تعادل برقرار کنید. این تعادل باعث می‌شود با کم ترین هدررفت مواد اولیه بتوانید ست اداری خوبی داشته باشید.
یکی از راه‌های کاربردی در صرفه جویی کاغذ و اوراق تنظیم ابعاد ست اداری است. هر چند که برای تنظیم این ابعاد قانون و استاندارد خاصی وجود ندارد اما به صورت متداول پاکت، کارت ویزیت، سربرگ و سایر محتویات ست اداری را در ابعاد  مشخصی طراحی می‌کنندد که با آن‌ها آشنا خواهید شد.

ابعاد ست اداری خود را همچون معماری حرفه ای طراحی کنید

حتما بخوانید :   محتوای بنر تبلیغاتی چگونه باید باشد؟

تنظیم ابعاد ست اداری

ابعاد کارت ویزیت
ابعد کارت ویزیتی که طراحی می‌کنید کاملا به سلیقه مشتری بستگی دارد. به صورت معمول در ایران کارت ویزیت را با عرض ۵٫۵ سانتی متر و طول ۸ یا ۸٫۵۵ سانتی متر تولید می‌کنند. این ابعاد همیشه رعایت نمی‌شوند و گاهی جنس ماده به کار برده شده در تنظیم ابعاد ست اداری نیز نقش دارد. معمولا تصاویر در کارت ویزیت جایی ندارند و بیش تر روی محتوا متنی تمرکز داریم. در طراحی کارت ویزیت استفاده از سایز فونت بیش از ۱۲ پوینت توصیه نمی‌شود.
ابعاد سربرگ
ابعاد سربرگ متنوع تر هستند؛ اما اغلب مشتریان سایز A44 را ترجیح می‌دهند. در سربرگ اندازه قلم خصوصا در بخش‌ تیتر یا هدر صفحه بیش از ۱۲ و مثلا ۱۴ پوینت است. سایز فونت در مرکز صفحه نیز کاملا اختیاری است و بسته به نوع متن دارد.
ابعاد پاکت نامه
ابعاد پاکت نامه برای نیاز‌های اداری معمولا یک سوم برگه A44 می‌باشد؛ چون حین قرار دادن سربرگ در پاکت نامه مرسوم است که آن را سه بار به یک جهت تا بزنند. از آن جایی که معمولا با سفارش سربرگ پاکت نامه هم سفارش داده می‌شود ضروری است حین طراحی ست اداری خصوصا این دو بخش به هماهنگی پاکت نامه و سربرگ برای قرار گرفتن در آن توجه کنید. در پاکت‌های اداری از چاپ الحاق تزئینی و خارج از عرف خودداری کنید تا قالب اصلی حفظ شود.

حتما بخوانید :   انواع طراحی کاتالوگ برای بازاریابی محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *