اشتباهات اصلی در طراحی لوگو

یکی از مسائل و اشتباهاتی که افراد در طراحی لوگو این است که افراد بی تجربه خود دست به کار می شوند و سعی می کنند با برنامه ها و نرم افزارها و سایت هایی که به شکل رایگان طراحی آرم را انجام می دهند لوگو خود را طراحی کنند. این  بخش ها را در نظر داشته باشیدد که امکان دارد لوگو طراحی شده به این شکل شباهت زیادی با سایر آرم ها داشته باشد و یک آرام تکراری را به شما داده شود.

اشتباهات اصلی در طراحی لوگو

چناچه کسب و کار شما رونق بگیرد و جز حرفه ای ها شوید مطمئن باشید این لوگو بر شهرت شما لطمه خواهد زد. بنابراین به شما توصیه می کنیم چناچه تجربه ای در ساخت لوگو ندارید به هیچ وجه خود دست به این کار نزنید و این کار را به متخصصین و حرفه ای های این بخش بسپارید.
یکی دیگر از اشتباهات در طراحی لوگو، استفاده از لوگوهای پیچیده و درهم است که در آن از المان های زیادی استفاده شده است. لوگو های شلوغ و درهم کمتر در ذهن باقی می مانند و بیننده با چالش در تداعی کردن آن در ذهن خود مواجه شده و برای یادآوری هر بخش باید چند مرحله را جهت بخاطر سپاری و یادآوری طی نماید. آرم های ساده و گویا بسیار ماندگارتر و راحت تر مورد استفاده قرار می گیرند.
یکی دیگر از اشتباهات طراحان استفاده از لوگوهایی با زمینه پیش رنگی است، نباید طراحی شما متکی بر رنگ باشد. لوگو باید بدون هر رنگی طراحی شده و رنگ در انتها به ان اضافه شود. استفاده از رنگ های زیاد و متنوع در طراحی لوگو نیز سبب شلوغی و درهمی طراحی لوگو شما شده و چناچه بخواهید آن را کوچک سازی کنید استفاده از رنگ بندی زیاد سبب  می شود تا مقدار وضوح آن کمم شود و به همین دلیل از میزان اثر بخشی و ماندگاری آن کاسته می شود.

اشتباهات نوشتاری در طراحی لوگو

یکی دیگر از اشتباهاتی که در طراحی لوگو گریبان گیر افراد است چناچه به بخش نوشتاری داخل لوگو نیاز باشد استفاده از فونت های متفاوت و متنوع داخل آرم است. بهتر است در طراحی لوگو از یک نوع فونت استفاده شود تا مقدار ارزش بصری کار کم نشود.
استفاده کردن از نوشتار زیاد و هم چنین نوشته هایی همچون آدرس، شماره تماس و… از مقدار ارزش آرم شما می کاهد وطراحی لوگو شما را بی کیفیت می کند. اگر نیاز به استفاده از چنین نوشتاری دارید بهتر است پس از طراحی آن را در گوشه ای جدایی از طراحی لوگو قرار داده شود.

منبع: اشتباهات اصلی در طراحی لوگو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *