انواع اختلالات برق شهری و علت استفاده از یو پی اس

برق رسانی در شهر و با ولتاژ استاندارد ۲۲۰ ولت همواره ثابت نیست. تجهیزات مختلفی در کسب و کار های مختلف وجود دارند که گاهی بسیار گران قیمت و حساس هستند. به عنوان مثال تجهیزات مخابراتی یا دیتاسنتر های بزرگ زمانی که با اختلالات برق رسانی مواج شوند علاوه بر این که کل دیتا و تنظیمات دستگاه مختل می شود آسیب های زیادی از نظر فیزیکی به دستگاه وارد می شود. بنابراین لزوم استفاده از یو پی اس همواره حس می شود.
در صورتی که می خواهید از یو پی اس استفاده کنید باید نحوه عملکرد یو پی اس را بشناسید. در واقع باید بدانید که یو پی اس به چه فاکتور هایی حساسیت دارد و چه زمان هایی برق رسانی به بخش های مختلف و تاسیسات را ادامه می دهد. در ادامه با برخی از انواع اختلالات و مشکلات برق شهری و لزوم استفاده از یو پی اس آشنا خواهید شد.

اختلالات برق شهری و علت استفاده از یو پی اس

قطع و وصلی برق
قطع برق یا Power Failure از متداول ترین اختلالات برق شهری است که طی آن برق برای مدت زمان نامعلومی به صورت کامل از کار می افتد. این قطعی و وصلی ها اجتناب ناپذیر هستند و معمولا به علت مشکلات فنی در منابع برق رسانی و حوادث طبیعی و آسیب به تجهیزاتی نظیر تیربرق ها ایجاد می شوند. در این مواقع با استفاده از یو پی اس ها قطعی برق به صورت کامل جبران می شود.
افزایش ولتاژ
افزایش ولتاژ پدیده ای کاملا لحظه ای است و برای مدت کوتاهی اثر خود را روی تجهیزات مختلف اعمال می کند. زمانی که ولتاژ اعمال شده از ولتاژ اسمی دستگاه بیش تر شود خساراتی نظیر صدمه دیدن به دستگاه و ارور های مختلف در طول بوت شدن نظیر رایانه ها ایجاد می شود. مشکل افزایش ولتاژ از انواع اختلالات و مشکلات برق شهری است و لزوم استفاده از یو پی اس در این نوع اختلال همچنان حس می شود. با خرید یو پی اس می توان از ضرر و زیان احتمالی این اختلالات پیشگیری کرد.

منبع: انواع اختلالات برق شهری و علت استفاده از یو پی اس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *