بررسی عملکرد یو پی اس

یو پی اس یا باتری یو پی اس دستگاهی پیشرفته برای و حساس نسبت به تغییرات ولتاژ برق شهری است که با تشخیص سریع تر مشکلات برق شهری تجهیزات حساس را در برابر صدمات احتمالی ایمن می کند. UPS همان uninterruptible-power-supply یا منبع تغذیه بدون توقف است که البته معادل های مختلفی برای یو پی اس در زبان فارسی رایج است. منبغ ذخیره یا برق اضطراری از جمله عناوین متدول دیگری هستند که هرچند از نظر فنی کاملا درست نیستند اما بین مردم رایج می باشند.
نحوه کار یو پی اس شاید ساده به نظر برسد و در یک عبارت حین فروش باتری یو پی اس توسط فروشندگان خلاصه شود : دستگاهی برای تبدیل ولتاژ ورودی غیرطبیعی به حالت نرمال؛ اما حقیقت این است که عملکرد دستگاه پیچیده است و اگر شما نیز از خریداران این دستگاه های قدرتمند هستید لازم است با عملکرد و مکانیسم داخلی آن ها آشنا باشید. به صورت خلاصه در این مطلب به بررسی عملکرد یو پی اس می پردازیم.

آشنایی و بررسی عملکرد یو پی اس

یوپی اس ها دارای بخش های مختلفی هستند که مدار اصلی یو پی اس و باتری مهم ترین بخش های این دستگاه ها می باشند. این باتری ها جنس های مختلفی دارند و عملکرد آن ها ذخیره شارژ یا برق در زمان برقراری جریان و زمان هایی است که اختلالاتی در برق رسانی وجود نداشته باشد.
شیوه عملکرد باتری در یو پی اس
اینورتر بخش اصلی تمام یو پی اس ها می باشد. زمانی که وضعیت برق رسانی از حالت طبیعی خارج شود باتری انرژی لازم را به اینورتر یا مبدل منتقل می کند و اینورتر فعال می شود و تغییرات یا سوییچینگ در باتری یو پی اس شروع می شود.  در این مدت باتری به تغذیه و برق رسانی به دستگاه های مختلف کمک می کند و از خاموش شدن ناگهانی آن ها جلوگیری می کند. وقتی که ولتاژ به حالت معمولی بازگشت یو پی اس به حالت استراحت و معمول خود برمی گردد. در واقع باتری مهم ترین بخش در بررسی عملکرد یو پی اس می باشد.

منبع: بررسی عملکرد یو پی اس س

باتری یو پی اس   فروش باتری یو پی اس    یو پی اس   قیمت باتری یو پی اس   استابلایزر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *