بیمه آتش سوزی مسکونی

بیمه آتش سوزی مسکونی عبارت است از بیمه ساختمان، تاسیسات و اثاث منزل که در مقابل خطرهای ناشی از حوادثی چون آتش سوزی، انفجار، صاعقه به عنوان حوادث پرخطر اصلی و دیگر بخش ها شامل سیل، زلزله،  آتشفشان، ترکیدگی لوله آب، خطر سقوط هواپیما، هلیی کوپتر و قطعات جداشده آن، سرقت لوازم منزل و دیگر خطرات تحت پوشش قرار گیرد. واحدهای مسکونی در کل ایران را می توان به دوو صورت انفرادی و یا گروهی در شرکت بیمه ایران تحت پوشش بیمه آتش سوزی قرار داد. چناچه بیمه آتش سوزی مسکونی به صورت گروهی تحت پوشش قرار گیرد و بیش از ۱۵۵ واحد تحت پوشش باشد، ده درصد تخفیفدر نرخ بیمه اعمال شده به صورت گروهی داده می شود.
مخاطبین این بیمه نامه شامل کلیه افرادی است که در منازل مسکونی زندگی کرده و کلیه اموال منقول و غیر منقول مسکونی می باشد. ( کلیه اثاث و لوازمی است که در منزل مسکونی مورد استفاده است)
در بیمه نامه آتش سوزی مسکونی، با توجه به درخواست بیمه گذارعلاوه برخطر های حریق، انفجار و صاعقه در برابر کلیه خطرهای اضافی با توجه به سرمایه مورد نظر و به قیمت روز تحت پوشش این بخش از بیمه قرار گرفته و مقدار حق بیمه سالانه آن با توجه به مقدار ارزش ساختمان و اثاث منزل و خطرات بیمه شده محاسبه می گردد.

بیمه آتش سوزی مسکونی

بیمه آتش سوزی مسکونی

پوشش های پایه و تکمیلی بیمه آتش سوزی مسکونی

پوشش پایه بیمه شامل بخش های آتش سوزی، صاعقه، انفجار می باشد و پوشش های تکمیلی آن دیگر مواردی چون زلزله و آتشفشان، سیل و طغیان آب، طوفان وگردباد و تندباد، ترکیدگی لوله آب و فاضلاب، ضایعات ناشی از  برف و باران، سرقت، سقوط هواپیما و چرخ بال وو متعلقات آن، شکست شیشه به هر علت، آشوب و بلوا و شورش، ریزش و رانش زمین، برخورد جسم خارجی، هزینه پاکسازی، نرخ ظروفف تحت فشار، فروکش چاه، سقوط بهمن، خطر سقوط قطعات منفصله از خودرو، خطر نشت گاز در سردخانه، خطر دفرمه شدن ظروف تحت فشار، خطر سنگینی برف

انواع بیمه آتش سوزی مسکونی

۱- بیمه آتش سوزی مسکونی عمومی
۲- بیمه آتش سوزی مسکونی طرح حامی
۳- بیمه آتش سوزی مسکونی طرح مهر
۴۴- بیمه آتش سوزی مسکونی طرح سیل

منبع: بیمه آتش سوزی مسکونی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *