بیمه آتش سوزی

بیمه آتش سوزی یکی دیگر از انواع بیمه نامه در شرکت سهامی بیمه ایران می باشد که به منظور جبران خسارت ها و زیان های مالی و مادی که در اثر حوادث ناشی از آتش سوزی به اموال و دارایی های بیمه گذار که می تواند جز اشخاص حقیقی و یا حقوقی باشد وارد گشته شامل می شود.
در بیمه آتش سوزی خسارت های مالی تامین شده و خسارت های جانی و انسانی تامین نمی گردد. چناچه صدمه ای به افراد وارد شود به شکل معمول این بیمه پوشش دهنده آن نیست. خسارت وارد به اموال اشخاص ثالث نیز که در اثر آتش سوزی سبب مسئولیت و پاسخ گویی فرد بیمه شده می گردد می تواند به همراه خطر آتش سوزی و یا به شکل جداگانه از طریق بیمه مسئولیت مدنی مورد تامین بیمه گذار قرار گیرد. بیمه آتش سوزی نیز مانند دیگر بخش های بیمه اموال، بخش های مختلفی را از جمله اصل غرامت، قاعده جانشینی، اصل حسن نیت، قاعده نفع بیمه و قاعده نسبی سرمایه و حق بیمه را شامل شود.

بیمه آتش سوزی

بیمه آتش سوزی

مزایای بیمه آتش سوزی

از جمله فواید و مزایای بیمه آتش سوزی می توان جبران خسارات و تامین هزینه های وارده دانست که فرد بیمه گر طبق قراردادی که با بیمه گذار خود به ثبت می رساند می تواند تمامی اموال و دارایی های خود را به طور کلی نسبت به حوادث آتش سوزی بیمه نماید. این بیمه به شاخه های مختلفی تقسیم شده و دارای طرح های زیادی است که افراد می توانند فراخور نیاز خود طرح مورد نظر را انتخاب و از مزایای آن استفاده کنند.

انواع بیمه آتش سوزی

بیمه آتش سوزی دارای سه زیر شاخه اصلی و چندین زیر شاخه فرعی می باشد که عبارتند از:
۱- بیمه آتش سوزی واحدهای مسکونی
۲- بیمه آتش سوزی مراکز غیر صنعتی
۳- بیمه آتش سوزی مراکز صنعتی

منبع: بیمه آتش سوزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *