بیمه مسئولیت

بیمه مسئولیت از جمله بیمه هایی است که پوشش آن در سطح مسئولیت های مدنی بیمه گذار است. در جامعه هر فرد مسئولیت های مدنی در قبال سایر افراد جامعه بر عهده دارد. در گذشته هر فرد بر اساس جرمی که  مرتکب می شد، یا ضرر و زیانی به دیگران وارد می نمود،، جریمه مشخصی را پرداخت می کرد. مشکل از جایی ایجاد شد که در شرایطی برای مثال اگر اسب، سگ، شتر یا هر حیوان و وسیله تحتت مالکیت شخصی به دیگران آسیبی وارد می نمود، تکلیف پرداخت خسارت و قرامت ناشی از آن مشخص نبود و این امر موجب تدوین قوانین مسئولیت های مدنی گردید.

انواع بیمه مسئولیت

مسئولیت مدنی
مسئولیت مدنی مجموعه وظایف و مسئولیت هایی است که فرد در قبال افراد جامعه و اموال آنان ملزم به رعایت است.
مسئولیت کیفری
مسئولیت کیفری به مجموعه وظایفی گفته می شود که خود فرد به صورت مستقیم در آن دخیل بوده و در واقع جزو فعالیت های عمد محسوب می گردد و امکان بیمه نمودن آن وجود ندارد.
بیمه مسئولیت مدنی بیمه ایران
بیمه مسئولیت مدنی بیمه ایران طیف وسیعی از فعالیت های اجتماعی و حرفه ای را در بر دارد. کلیه افراد مسئول در راس فعالیت های حرفه ای، نیازمند استفاده از بیمه مسئولیت مدنی هستند. شرکت بیمه ایران با ارایه بیمه های مختلف مسئولیتی هم چون بیمه مسئولیت آتش سوزی، بیمه مسئولیت کارفرمایان، بیمه مسئولیت مدیران و… سعی بر پوشش کلیه فعالیت های حرفه ای مسئولین دارد که به موجب آن آرامش و آسایش خیال برای  فعالیت های حرفه ای ایجاد می گردد.

بیمه مسئولیت

بیمه مسئولیت

با خدماتی که شرکت بیمه ایران در خصوص بیمه های مسئولیت ارایه می نماید، هر فرد در هر جایگاهی می تواند نسبت به استفاده از بیمه مسئولیت و درخواست آن اقدام نماید و از مزایای پوشش بیمه آن استفاده کند تا از دغدغه های مسئولیتی خویش کم نموده و با خیالی آسوده به فعالیت حرفه ای خود بپردازد.
بیمه مسئولیت بیمه ایران با دریافت مبلغی تحت عنوان حق بیمه به بیمه گذار این امکان را می دهد تا در صورت تحمیل خسارت به افراد ثالث و لوازم آن ها، کلیه خسارات را پرداخت نماید و به این ترتیب مناسب ترین راه برای جلوگیری از تحمیل خسارات به مسئولین در هر عنوان شغلی و جایگاهی، استفاده از بیمه مسئولیت بیمه ایران است.
تنوع بیمه های مسئولیت به میزان تنوع شغل ها و مسئولیت ها است که بر اساس بر آورد میزان خسارات ناشی از اتفاقات و حوادث احتمالی آنان حق بیمه سالانه بیمه های مسئولیت معین می گردد. افراد با پرداخت سهم اندکی می توانند خود را در قبال مسئولیت های مدنی و شغلی که در قبال افراد جامعه دارند بیمه نموده و ریسک حوادث و ضرر و زیان های ناشی از آن را به حداقل رسانده و شرکت بیمه ایران را در قبال پوشش دهی  خساراتی که بیمه گذار در جایگاه مسئولانه خود به افراد دیگر وارد نموده مسئول دانند.

منبع: بیمه مسئولیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *