دانستنی هایی که قبل از انجام لیزر باید بدانید!

یکی از مواردی که بسیاری از بانوان را درگیر نموده مشکل موهای زائد است. استفاده از روش های مختلف در از بین برند موهای زائد بسیار مرسوم است. این روش های اپیلاسیون مثل استفاده از موم و اپیلیدی با وجود درد نسبتا زیاد، متاسفانه در فواصل کوتاهی مجددا رشد نموده و موجب نارضایتی بانوان می شوند.

دانستنی هایی که قبل از انجام لیزر باید بدانید!

استفاده از تیغ های اصلاح نیز به دلیل آسیب به پوست و افزایش احتمال عفونت های پوستی و رشد بسیار سریع آن توصیه نمی شود. یکی از بهترین روش های رهایی از موهای زائد لیزر موهای زائد است که به وسیله دستگاه های لیزر در مدل  های مختلف انجام می شود.

لیزر موهای زائد به وسیله دستگاه های لیزر کلینیکی و دستگاه لیزر خانگی انجام می شود. در روش لیزر موهای زائد موها به مرور ضعیف شده و با تکرار جلسات متعدد (که در هر شخص بر اساس نوع مو و پوست متفاوت است) نتیجه مطلوب  حاصل می گردد.

اقدامات لازم قبل از انجام لیزر موهای زائد

همان طور که گفته شد لیزر موهای زائد یکی از روش های مطلوب جهت از بین بردن موهای زائد است. در این روش با استفاده از دستگاه لیزر نسبت به از بین بردن موهای زائد اقدام می شود. حال به جهت حصول بهترین نتیجه اقدامات لازم قبل از انجام لیزر موهای زائد را بدانید.
جهت کاهش درد حدود یک ساعت قبل از انجام لیزر از پماد های بی حس کننده بر روس سطح پوست استفاده نمایید و روی آن را به وسیله نایلون بپوشانید تا ضمن گرم شدن اثر گذاری بهتری داشته باشد.
حتماً انجام لیزر موهای زائد در کلینیک را زیر نظر پزشک متخصص پوست و مو انجام دهید.
قبل از مراجعه ضمن بررسی و تحقیق انواع دستگاه های لیزر با پزشک خود مشورت نمایید. چرا که در صورت انتخاب نا آگاهانه دستگاه احتمال سوختگی پوست هنگام لیزر و تیرگی پوست پس از انجام لیزر وجود دارد.
4 هفته قبل از مراجعه به کلینیک و یا استفاده از دستگاه لیزر خانگی به هیچ وجه از فوم های اتوبرنز، دستگاه سولاریوم استفاده نکنید. این ممنوعیت شامل آفتاب گرفتن نیز می شود.
قبل از استفاده از دستگاه لیزر خانگی و یا مراجعه به کلینیک لیزر از لوازم آرایش در محدوده مورد نظر استفاده ننمایید.
در مدت درمان جهت از بین بردن مو های زائد به هیچ وجه در معرض تابش نور آفتاب به صورت مستقیم قرار نگیرید.
حداقل از 6 هفته قبل از مراجعه جهت لیزر و یا استفاده از دستگاه لیزر خانگی از انجام اپیلاسیون (هر نوع روشی که به موجب آن موهای زائد کنده می شود) استفاده ننمایید.
48 ساعت پیش از مراجعه به کلینیک لیزر و یا استفاده از دستگاه لیزر خانگی نسبت به دپیلاسیون (تراشیدن موهای زائد) اقدام نمایید. رشد یک میلی متری مو جهت انجام لیزر کافی می باشد.

منبع: دانستنی هایی که قبل از انجام لیزر باید بدانید!

حتما بخوانید :   سرطان با لیزر موهای زائد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *