زیروکلاینت و سرور واسط

امروزه زیروکلاینت ها یکی از مهم ترین وسایل مورد استفاده در بسیاری از ارگان ها و سازمان ها می باشند. زیرو کلاینت در یک شبکه می تواند هم به لحاظ کمی و هم کیفی مورد استفاده قرار گیرند. استفاده از یک سرور واسط می تواند سبب توسعه زیرو کلاینت ها شود. زیرو کلاینت ها زمانی که به یک ریموت دسکتاپ سرور اتصال پیدا می کنند می تواند از منابع آن سرور بهره برداری نماید تا بتواند دسکتاپ سرور را روی زیرو کلاینت انتقال دهد.
زیروکلاینت سبب ایجاد بار نسبتا بالایی بر روی سرور می باشد، که جهت مدیریت بهتر بار زیرو کلاینت در شبکه های گسترده و بزرگ مجموعه ای از سرورها به نام مزرعه سروری اختصاص می  یابد. استفاده از واسط ارتباطی یاا همان سرور واسط ارتباطی مزرعه ای از سرور ها را به یکدیگر وصل می نماید که سبب عملکرد بهتر این بخش میی گردد در واقع با سرور واسط می توان حجم زیادی از زیرو کلاینت ها را به یکدیگر متصل نمود این سرور واسط نام RD connection brokerr دارد.

حتما بخوانید :   امنیت اطلاعات در سیستم های زیرو کلاینت


به جهت این که سروری بتواند به عنوان یک نقش واسط را برای دسته ای از زیرو کلاینت ها داشته باشد باید دارای چند مشخص اصلی باشد. سرور واسط زیرو کلاینت باید به شکل role نقش میزان کردن جلسه ریموت دسکتاپ را برعهده داشته باشد، سرور واسط باید حتما عضوی از دامین باشد، سرور واسط باید به عنوان عضو محلی از دسته session broker computerss باشد، سرور واسط زیرو کلاینت باید عضوی از گروه ( load- balanced rd session host server farmm) ریموت دسکتاپ باشد.

زیروکلاینت و سرور واسط
زیروکلاینت و سرور واسط

وظایف سرور ارتباطی در شبکه های مبتنی بر زیرو کلاینت

• اتصال زیرو کلاینت غیر فعال شده از سرور به ریموت دسکتاپ سروری که قبلا به آن اتصال داشته است ( این اتصال با دیگر سرورهای مزرعه سروری ربطی ندارد، زیرا این امکان وجود دارددستگاه زیرو کلاینت غیر فعال و قطع شده دارای نرم افزارها، پنجره ها و یا اطلاعات باز در خود باشد که نیاز به اتصال مجدد زیرو کلاینت به سرور اولیه دارد که با استفاده از سرور واسط دوباره شروع به کار می کند)
• پخش بار ناشی از سیستم های زیرو کلاینت بین دسته زیادی از سرورها جهت افزایش سرعت. ( به این شیوه بار ناشی از زیرو کلاینت بر روی نه یک سرور بلکه مجموعه ای از ریموت دسکتاپ سرور ها تقسیم شده تا بار زیرو کلاینت ها کم و مقدار سرعت زیرو کلاینت زیاد شود.)
• ایجاد دسترسی زیرو کلاینت ها به دیگر بخش ها از جمله دسکتاپ های مجازی را فراهم می کند.

منبع: زیروکلاینت و سرور واسط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *