عملکرد میکرونیدلینگ

در سال 2006 برای اولین بار فردی به نام دکتر فرناندز توانست برای رفع مشکلات پوستی از سوزن های بسیار ریز و طبی استفاده نماید . البته سابقه میکرونیدلینگ به یک دهه قبل و سال 1995 باز می گردد که دکتر اورنتریچ توانست از آن  در چین و چروک های صورت استفاده کند .

میکرونیدلینگ فریب یا واقعیت

درمارولر نام وسیله ای است که از آن در میکرونیدلینگ استفاده می شود . این وسیله به طور معمول از 192 سوزن تمام استیل ساخته شده است که قطر هرکدام 5/0 میلی متر و طولشان بین 5/0 تا 5/1 میلی متر می باشد .

عملکرد میکرونیدلینگ

از اشعه ی گاما برای استرلیزه کردن این سوزن ها استفاده می شود . به طورکلی می توان از درمارولر در خانه نیز به راحتی استفاده کرد و به وسیله ی آن تمام چین و چروک های پوست خود را برطرف سازید و پوستی جوان داشته باشید .

شما می توانید به راحتی از این وسیله بین 2 الی 3 بار در هفته و تا 100 بار نیز استفاده کنید . تنها نکته ای که در این بخش حائز اهمیت است تکمیل دوره درمان برای رسیدن به نتیجه مطلوب می باشد . درمارولر مدل های کوچک تری نیز دارند که به آن درما استمپ گفته می شود .

حتما بخوانید :   تاثیر استفاده از لیزر موهای زائد بر روی باروری

به طور کلی سوراخ هایی که در پوست شما توسط میکرونیدلینگ و با استفاده درمارولر صورت می پذیرد باعث تولید الاستین و کلاژن بر روی سطح پوست می شود و تمام جوش ها , لکه , چین و چروک پوست را از بین می برد و پوستی شاداب  برای شما به ارمغان می آورد .

از آنجا که قطر سوزن ها در میکرونیدلینگ بسیار کم می باشد بیمار دردی را در پوست خود حس نمی کند ولی اگر قصد استفاده از سوزن با قطر بالاتری را دارید حتما باید از کرم های بی حس کننده استفاده کنید. به طور کلی سوزن ضخیم تر بیشتر به لایه های میانی پوست نفوذ می کند و روند ساخت کلوژن را بیشتر می کند . روند درمانی این فرآیند به این صورت است که باید تقریبا 455 دقیقه قبل از استفاده از درمارولر بر روی پوست از کرم های بی حس کننده صورت استفاده شود .

معمولا سوزن های با ضخامت 5/1 و 2 میلی متر برای درمان جای جوش , ضخم و آکنه می باشد . استفاده از کرم های ضد آفتاب بین 2 الی 3 روز بعد از فرآیند توصیه می شود . برای خانم ها بهتر است که به مدت 2 تا 3 روز از هیچ گونه وسایل آرایشی بر روی پوست خود بعد از میکرونیدلینگ استفاده نکنند . طبیعتا این فرآیند درمانی در سطح های مختلفی مورد ارزیابی قرار گرفته است و از استانداردهای بالای برخوردار می باشد .

منبع: عملکرد میکرونیدلینگ

حتما بخوانید :   فاکتورهای مهم در قیمت لیزر موهای زائد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *