مشخصات باتری یو پی اس ایده آل برای سیستم ‌های حفاظتی

کیفیت غیرایستا جریان برق نه تنها به عنوان منبع ذخیره بی وقفه برای سیستم‌های مهمی نظیر یو پی اس ضروری است بلکه به عنوان محافظتی در برابر تغییرات ناگهانی لزوم استفاده از آن همواره احساس می‍شود. مثلا زمانی که رعد و برق و برودت شدید هوا روی سیستم انتقال برق شهری تاثیر می‌گذارد و مناطق مختلف خاموشی را تجربه می‌کنند به احتمال زیاد شاهد نواسانات برق در دستگاه‌های مختلف خواهیم بود. نواسانات برق، چه جریان برق بیش تر از حد معمول باشد و چه کم تر آسیب‌های حادی به تجهیزات وارد می‌کند. بنابراین خرید باتری یو پی اس در اغلب موارد با هدف جلوگیری از آسیب به سیستم‌های محافظتی صورت می‌گیرد.
اما مشخصات باتری یو پی اس ایده آل برای سیستم ‌های حفاظتی چیست؟ جهت خرید یک باتری یو پی اس مناسب که بتواند به صورت کامل ایمنی دستگاه‌ها را فراهم نماید باید به چه مواردی توجه داشت؟ اگر این سوالات هم ذهن شما را به خود درگیر کرده اند با ما باشید تا با معیار‌های اساسی برای انتخاب یو پی اس مناسب سیستم‌های محافظتی آشنا شوید.

حتما بخوانید :   انواع تکنولوژی ساخت یو پی اس

باتری یو پی اس مناسب سیستم‌های محافظتی

حفاظت در مقابل حوادث طبیعی
برخی از عارضه‌هایی که به صورت طبیعی در اطراف ما رخ می‌دهد تاثیر به سزایی روی جریان برق می‌گذارند. مثلا رعد و برق در اغلب موارد موجب افزایش بیش از حد جریان برق می‌شود. ورود ولتاژی که از ولتاژ اسمی دستگاه هم بالاتر می‌رود!
اگر در مناطق پرباران یا دورافتاده هستید حتما به توانایی حفاظت باتری یو پی اس از دستگاه‌ها در برابر حوادث ایمنی توجه کنید.
حفاظت در برابر تغییر دما دستگاه
زمانی که دستگاه‌ها دربرابر نوسانات ولتاژ ورودی قرار می‌‌گیرند تغییرات خاصی در ساختمان آن‌ها رخ می‌دهد. مثلا ورود ولتاژ باعث گرم تر شدن دستگاه می‌شود و قسمت‌های مختلف آن بیش تر کار می‌کنند. نتیجه این افزایش فعالیت دمایی است که بالا می‌رود. افزایش دما دستگاه سقف مجاز دارد و اگر از حد خاصی فراتر برود باید توسط باتری یو پی اس ایده آل کنترل شود.
هماهنگی با ژنراتور
همان طور که قبلا گفتیم هماهنگ شدن باتری یو پی اس و ژنراتور از اهمیت بالایی برخوردار است و به دلایلی لازم است ژنراتور با باتری یو پی اس همراه شود تا نویز و اختلالات احتمالی حذف شوند. اگر به دنبال استفاده همزمان این دو دستگاه هستید به هماهنگی و سازگاری دستگاه با ژنراتور دقت کنید.
امکان تست سلامت باتری
اگرچه تست سلامت باتری معمولا با حضور کارشناس انجام می‌شود اما گاهی خود باتری یو پی اس مجهز به دکمه‌هایی برای بررسی سلامت داخلی دستگاه هستند.

حتما بخوانید :   اینورتر و یو پی اس

منبع: مشخصات باتری یو پی اس ایده آل برای سیستم ‌های حفاظتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *