نکات خرید دستگاه یو پی اس

خرید دستگاه یو پی اس جز ضروریات بخش هایی است که به تجهیزات حساس رایانه مرتبط می باشند. یو پی اس را به عنوان باتری تقویت کننده و یا منبع تغذیه بدون توقف نیز نامگذاری می شود. یو پی اس منبع نیروی الکتریکی محسوب شده که به وسیله تجهیزات متصل شده به آن سبب تداوم جریان نیرو می گردد. یک یو پی اس از تجهیزات برقی به نیروی باطری به شکل مداوم تغییر جهت می دهد.
یک یو پی اس به شکل نرمال جهت حفاظت از سیستم های رایانه ای، تجهیزات مخابراتی، ارتباطی و در دیگر ابزار الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرد. زمانی که یک قطعی نیروی برق به شکل اتفاقی و غیر منتظره سبب اختلال در بخش تجاری یا از بین رفتن داده ها می گردد این سیستم سبب ایجاد ماندگاری آن در طول جریان خواهد شد.

خرید دستگاه یو پی اس می تواند مسائل و مشکلات رایج در نیروی برق را رفع نمایند. یو پی اس اختلالات را اصلاح کرده و مقدار تاثیر یو پی اس نیز به موارد مانند موقعیت و هم چنین نقش ایجاد شده توسط شرکت تولید کننده آن بستگی دارد. از جمله این مشکلات می توان به مواردی همچون قطعی برق، افت ولتاژ( کاهش ولتاژ کوتاه مدت)، کاهش ولتاژ( ولتاژهای پایین جهت یک دوره طولانی مدت زمانی)، افزایش ولتاژ( افزایش ولتاژ برای یک دوره طولانی مدت زمانی)، شارش ولتاژ( افزایش ولتاژ کوتاه مدت یا ایجاد اختلال در روند روشنایی)، نویز در خطوط( اختلالات موجود در شکل موج نیروی برق).

برخی خصوصیات مهم جهت خرید دستگاه یو پی اس

( Total harmonic distortion): استفاده از بارهایی که از منابع تغذیه ای سوئیچینگ بهره مند می-شوند. به دلیل ایجاد فشار در شبکه سبب داغ شدن سیم های نول گشته و به این وسیله باعث بروز گرما در سیستم برقی می گردد. بنابراین در مکان هایی که تعداد رایانه های زیادی وجود دارد. می توان از یو پی اس با THD جریان ورودی کم استفاده کرد.
Switch time : این پارامتر فاصله زمانی بین تغییر و تبدیل از برق شهر به باتری و یا باتری به برق شهری گفته می شود. هر چه این زمان تغییر و سوئیچ بیشتر باشد احتمال اینکه سیستم کامپیوتری ری استارت بشود بیشتر خواهد شد. بنابراین دستگاه هایی که زمان سوئیچ آن ها کمتر و به صفر نزدیک تر هستند به مراتب خیلی بهتر و مور پسندتر بوده و به آن ها دستگاه های On line نیز گفته می شود.
Backup time : این بخش بازه زمانی جهت وضعیتی است که برق شهری قطع شده و جهت بار مصرفی نیاز به استفاده یو پی اس و مقدار شارژ باتری می باشد. این بازه زمانی به مقدار ظرفیت باتری بستگی داشته و با کم و زیاد نمودن باتری مقدار آن نیز تغییر کرده وکم یا زیاد می گردد. یو پی اس ممکن است دارای باتری داخلی باشد و یا امکان دارد با استفاده از اضافه یا کم کردن باتری خارجی مقدار زمان برق دهی را کم یا زیاد نمود.

منبع: نکات خرید دستگاه یو پی اس

باتری یو پی اس   فروش باتری یو پی اس    یو پی اس   قیمت باتری یو پی اس   استابلایزر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *