نکات قبل و بعد از فروش و خرید سایت

نکات قبل و بعد از فروش و خرید سایت به شرح زیر می باشد. البته دقت نمایید که به موارد مربوط به سئو و بهینه سازی سایت هنگام خرید توجه نمایید.
۱ –  انتخاب یک نماینده (شخص ثالث) و ایجاد قرارداد به امضاء رسیده توسط طرفین که از منافع هر دو طرف محافظت کند.
۲ –  درصورتی که دامین متعلق به بیش از یک نفر یا شرکت ها می باشد، بایستی قرارداد به امضای تمامی صاحبان سایت برسد.
۳ –  تا زمانی که دامین به نامتان ثبت نشده، پسورد هاست، کنترل پنل و اف تی پی به دستتان نرسد، معامله را پایان ندهید. این مورد را می توانید در سایت Whois مشاهده فرمایید.

موارد فروش و خرید سایت

۱ –  استفاده از سند رسمی توسط شخص ثالث
یکی از ساده ترین و سریع ترین روش جهت حمایت از فروشنده و خریدار. بررسی سایت توسط خریدار و دریافت فرم ضمانت پرداخت توسط فروشنده.
۲ –  تکالیف خود را انجام دهید.
جزئیات توافق نامه توسط خریدار و فروشنده بررسی شود. ارائه و دریافت آمار دقیق از جزئیات و گزارشات آنالیتیکز بخصوص در مورد ترافیک وب سایت و بازدهی سرمایه.
۳ –  خرید و فروش وب سایت نه یک شرکت
هنگام خرید یا فروش، مورد معامله یک وب سایت است. فروشنده بایستی دارایی های وب سایت را فهرست کند. حصول اطمینان از عدم تغییر برخی موارد سایت پس از تغییر مالکیت توسط خریدار.
۴ –  شبکه های اجتماعی شامل قیمت گذاری نمی شوند.
قانونا، نمی توان صفحات فیس بوک یا توییتر را به فروش رساند. در صورت انتقال مالکیت، تمام شبکه های اجتماعی بایستی بصورت رایگان در قرارداد دامنه انتقال یابند.

حتما بخوانید :   اکنون می توانید اموجی را در گوگل جستجو کنید !

نکات پس از خرید سایت

• پس از توافق بر قیمت سایت، بایستی به دنبال جزئیات فنی در هنگام انتقال مالکیت باشید. از جمله انتقال نام دامنه و جزئیات ثبت نام، نام کسب و کار، اطلاعات الحاقی، مالکیت میزبانی و هر نرم افزار شخص ثالث و تعهدات پرداخت و اشتراکات.
• ایجاد قرارداد که تمامی قسمت ها با ذکر تاریخ به امضاء برسند. ایجاد بند توقف مالکیت قبلی. دریافت لیست ایمیل بهمراه بک آپ.
• ایجاد خلاصه ای پیرامون نحوه پشتیبانی که بمعنای در دسترس بودن مالک قبلی در جهت پاسخگویی به سوالات پس از فروش می باشد که امر موجب کاهش استرس می شود.

منبع: نکات قبل و بعد از فروش و خرید سایت

خدمات سئو

سئو سایت

سئو

بهینه سازی سایت

برچسب های سئو و بهینه سازی سایت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *